Substancje wykorzystywane w mezoterapii

Substancje wykorzystywane w mezoterapiiGłówną przyczyną, która skłania nas do poprawy wyglądu skóry i skorzystaniu z zabiegu mezoterapii jest fakt, że nasza skóra niestety starzeje się wraz z nami a tym samym traci na jędrności i elastyczności oraz jest coraz gorzej odżywiona. Dodatkowo słońce, zmiany hormonalne, a także nieodpowiednia dieta pogarszają z roku na rok jej stan.

więcej na: http://www.centrum-mezoterapii.szczecin.pl/

Jakie substancje wchodzą w skład koktajli młodości?

Witaminy

Do mezoterapii wykorzystywane są wszystkie witaminy egzogenne wymagane dla dobrej równowagi biologicznej skóry:

  • Witaminy A działa na elastyczność skóry przez regulację wzrostu komórek naskórka. Działając na proces keratynizacji, sprzyja redukcji blizn i częściowo koryguje przerzedzenie skóry spowodowane jej starzeniem się.
  • Witamina E działa jako przeciwutleniacz z powodu właściwości anty rodnikowych. Utrzymuje integralności tkanki poprzez zwalczanie powstania toksycznych nadtlenków.
  • Witamina C stymuluje syntezę kolagenu i hamują syntezę melaniny.
  • Witaminy D jest niezbędne do syntezy wapnia przez bezpośrednie działanie na metabolizm fosforowo-wapniowy.
  • Witamina B i jej podgrupy są niezbędne dla dobrej równowagi biologicznej skóry.
  • Witamina K odgrywa istotną rolę w regulacji mikrokrążenie.

 

Aminokwasy

Aminokwasy to stabilne, rozpuszczalne w wodzie i amfoteryczne związki, które tworzą elementy strukturalne białek molekularnych. Są podstawą architektury tkanki skóry.

 

Minerały

Dodatek soli mineralnych ma za zadanie stymulację komórek, w wyniku czego poprawia się ich metabolizm biologiczny.

 

Koenzymy

Koenzymy niebiałkowe są związkami organicznymi. W połączeniu z enzymami z naszego organizmu, podnoszą szybkość reakcji metabolicznych również w skórze.

 

Kwasy nukleinowe

Podawane suplementy kwasów nukleinowych, stymulują poprawną syntezę białek, a tym samym przyczyniają się do właściwej restrukturyzacji całej tkanki.