Mikrodermabrazja – czym jest i jakie są jej zalety

mikrodermabrazjaMikrodermabrazja, znana również jako mechaniczne złuszczanie naskórka, jest jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych zabiegów anti-aging, jakiemu można się poddać w gabinecie medycyny estetycznej. Korzyści z mikrodermabrazji jest wiele: redukuje drobne zmarszczki, wygładza skórę o grubej – nierównej teksturze, zmniejsza niewielkie blizny np. po trądziku, zmniejsza wielkość porów, zmniejsza powierzchowną hiperpigmentację (usuwa przebarwienia), a także poprawia koloryt skóry u starszych osób – usuwa plamy starcze.

Mikrodermabrazja ułatwia również  stosowanie zaawansowanych technologicznie produktów do pielęgnacji skóry, jak preparaty do mezoterapii (przy hydradermabrazji), co ułatwia im przeniknąć do głębszych warstw skóry i pomóc w budowaniu kolagenu, który nadaje skórze młodzieńczy wygląd.

Zalety mikrodermabrazji

Mikrodermabrazją może osiągnąć rewelacyjne wyniki, ale w dużym stopniu zależą one od umiejętności i estetyki osoby wykonującej zabieg. Najlepiej by był to lekarz dermatolog z doświadczeniem w medycynie estetycznej (dlatego polecam : mikrodermabrazja w Szczecinie).

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się zwykle przejść serię zabiegów. Twój lekarz powinien być w stanie określić ilość zabiegów, która jest odpowiednia dla Twojego rodzaju skóry. Zazwyczaj zaleca się powtarzanie zabiegów sześć razy co około 10 – 14 dni.

Ponieważ maszyna może być regulowana w zależności od rodzaju skóry i stanu, nawet osoby z wrażliwą skórą mogą otrzymać leczenie u specjalisty. W szczególności gdy korzystamy z zabiegów bezdotykowych i bezbolesnych, tj. oksydermabrazja czy hydradermabrazja.

Cena za pojedynczy zabieg mikrodermabrazji (wykonanej przez specjalistę – dermatologa i lekarza medycyny estetycznej) zwykle waha się od 150 -200 złotych. Z serii sześciu zabiegów, czasem zdarza się, że dostajesz 1-2 za darmo, jeżeli trafisz na promocje na zabiegi. Zabieg trwa około 30 minut i nie ma przestojów w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że mikrodermabrazja usunęła zewnętrzną warstwę skóry, która jest pierwszą, naturalną barierą ochrony organizmu, więc to nie jest czas, aby przejść na plażę 😉 Uważaj na skórę kilka dni po zabiegu mikrodermabrazji: nie rób intensywnych ćwiczeń i nie wystawiać skóry na słońce. Noś delikatną fizyczną ochronę przeciwsłoneczną, nawet jeśli dzień jest zachmurzony. W przeciwnym razie mogą powstać nieprzyjemne i widoczne przebarwienia, które trudno usunąć.

Nie należy się spodziewać, aby uzyskać takie same wyniki po mikrodermabrazji domowej, która działa bardziej jak peeling. W rzeczywistości, można łatwo przesadzić i podrażnić skórę. Dlatego warto udać się do specjalisty z doświadczeniem -> ja polecam Dermestetic w Szczecnie.