Lipoliza iniekcyjna preparatem Aqualyx

Lipoliza iniekcyjna SzczecinNiczym nadzwyczajnym nie jest fakt, iż satysfakcja z własnego wyglądu świetnie wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. Idealna figura jest marzeniem prawie każdej kobiety. Choć przestrzegamy zaleceń trenerów, tkanka tłuszczowa może nigdy nie zniknąć.

Do niedawna, jedynym skutecznym zabiegiem likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej w Polsce, była liposukcja przeprowadzana przez chirurga plastycznego. Oznaczało to zabieg tzw. odsysania tłuszczu.

Obecnie dostępny jest inny zabieg, w postaci iniekcji. Wszczykiwane jest preparat Aqualyx, którego związki m.in. dezoksycholan sodu powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Następnie komórki te, wchłaniane są przez organizm.

Ta metoda jest praktycznie nieinwazyjna – iniekcje wykonuje wyłącznie lekarz po odpowiednich szkoleniach – prawie bezbolesna i wyjątkowo bezpieczna. Wykonywane jest 1 do 4 wkłuć. Wszystko zależy od wielkości obszaru, z którego chcemy się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Cały zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, po czym możemy wrócić do normalnych czynności (nawet pracy). Dopiero po 2 – 3 dniach może wystąpić obrzęk i siniaki. Jest to efekt rozkładania się komórek tłuszczowych. Na szczęście mija to w ciągu tygodnia. Podobnie jak ewentualne uczucie bólu w tych miejscach. Na szczęście nie jest ono aż tak silne, dlatego spokojnie można się do niego przyzwyczaić.

 

Najczęściej lipolizie iniekcyjnej poddaje się: 

  • brzuch i tzw. boczki
  • uda
  • ręce, a dokładnie tylną część ramion
  • podbródek
  • a nawet leczone są pierwsze objawy powstawania cellulitu

 

O jednaj rzeczy należy pamiętać lipoliza iniekcyjna preparatem Aqualyx nie nadaje się, jako metoda odchudzania. Służy jedynie do redukcji tłuszczu w miejscach, z którymi diety i ćwiczenia nie potrafią sobie poradzić.