Co to jest mezolift?

Mezolift to zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystanie niewielkich ilości kwasu hialuronowego. Za pomocą tego zabiegu może być przywrócony młodzieńczy wygląd skóry. Głównym powodem poddania zastosowania mezoliftu jest fakt, że z wiekiem nasza skóra traci dużą ilość ważnych składników odżywczych. Przyczynia się do tego m.in ekspozycja na słońce, zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta.

Mezolift jest stosowany w celu spowolnienia procesu starzenia się skóry. Skutkiem zabiegu jest zwiększona elastyczności i tonizacja oraz ogólna poprawa cery.

 

Czy mezolift wymagają operacji?

Nie, to zabieg czysto estetyczny, wykonywany przez lekarza dermatologii specjalizującego się w medycynie estetycznej. Po nim możemy bez problemu natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć.

 

Na czym polega?

Mezolift, podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej, to seria mikroiniekcji mieszaniny substancji odżywczych oraz kwasu hialuronowego, wprowadzana bezpośrednio do skóry.

Mezolift (mezoterapia igłowa Szczecin) umożliwia prawdziwą restrukturyzację tkanki skórnej, ponieważ preparat został w pełni zaprojektowany a substancje w nim zawarte tak dobrane, by odtworzyć naturalną strukturę skóry. Mezolift dostarcza:

  • witamin, przy ich niedoborze
  • aminokwasów, w celu poprawy odbuduwy struktury skóry
  • minerałów, by zagwarantować równowagi jonowej środowiska
  • koenzymów, do poprawnej aktywacji reakcji biochemicznych
  • stymulują syntezę kwasów nukleinowych

 

Kiedy można się spodziewać rezultatów?

Większość pacjentów może zobaczyć pierwsze wyniki natychmiast po pierwszym zabiegu.

 

Czy efekty mezoliftu są trwałe?

Jeśli podoba Ci się wynik po pierwszym zabiegu, najprawdopodobniej będziemy kontynuować zabiegi w kilku sesjach w ciągu roku.

 

Dlaczego potrzebuję więcej niż jednego zabiegu?

Zabiegi mezoliftu zazwyczaj prowadzi się w seriach serii od 2 do 4  przez w ciągu 2-3 tygodni. Co do częstotliwości serii, należy ją uzgodnić z lekarzem. Pamiętajmy, że efekty mezoliftu kumulują się, a kolagen i elastyna w Twoim  organizmie będzie się wytwarzać z czasem.

 

Jakie są zagrożenia?

Ryzyko jakichkolwiek zagrożeń i komplikacji jest bardzo małe, na tyle małe, że nie udało się ich potwierdzić badaniami klinicznymi.